Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

czwartek, 25 września 2014

71. Katowicki Spodek odleciał, a ja wraz z nim

Chwilę mnie tu nie było, ale to wszystko przez siatkówkę i niezaplanowane podróże służbowe.
W poniedziałek wróciłam z Katowic z Mistrzostw Świata w siatkówce. Przyznam szczerze, że emocje ciągle nie opadły, ciągle mam przed oczami biało-czerwony Spodek i w uszach brzmi mi spontanicznie zaśpiewany hymn.
Ale po kolei, do Katowic pojechałam na mecze półfinałowe oraz mecze o medale. We wszystkich czterech meczach wygrały drużyny, którym kibicowałam (uświadomiłam to sobie przed chwilą). Francja i Brazylia w pierwszym półfinale zafundowały kibicom grę na świetnym poziomie, nic dziwnego, że mecz zakończył się w tie break'u. Drugi półfinał to świetna gra Polaków, choć Niemcy dzielnie się bronili i zdołali urwać nam seta.
Niedziela to już walka o medale. Nie wiem dlaczego, ale miałam przed tymi meczami dwa przeczucia, jedno mnie zawiodło, a drugie nie. Pierwsze dotyczyło meczu o brązowy medal, coś mi mówiło, że ten mecz wygra Francja, ale jednak Niemcy zaskoczyli mnie pozytywnie i jednak wygrali. Muszę przyznać, że Niemcy są wyjątkowo sympatyczną drużyną i bardzo mnie ich sukces ucieszył. W czasie meczu finałowego i dekoracji fantastycznie się bawili, aż miło było na nich patrzeć.
Oczywiście największe emocje towarzyszyły meczowi finałowemu. Piękniejszego finału nie mogłam sobie wymarzyć, zawsze marzyłam, żeby zobaczyć na żywo Polskę i Brazylię w finale dużej imprezy. Emocji towarzyszących meczowi oraz radości po ostatniej piłce nie jestem w stanie opisać, co prawda miałam gdzieś tam w środku przekonanie, że wygramy ten mecz, ale trochę stresu było. Po ostatniej piłce były łzy radości i wzruszenia, no i gęsia skórka gdy publiczność spontanicznie odśpiewała hymn.
Tyle pisania, tego tak naprawdę nie da się opowiedzieć, takie rzeczy trzeba przeżyć samemu...
Teraz czas na trochę zdjęć z tych czterech meczy i dekoracji:
I półfinał Brazylia - Francja:


II półfinał Polska - NiemcyMecz o brąz Niemcy - FrancjaFinał Polska - Brazylia:
 No i jeszcze dekoracja:
JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 komentarze:

 1. Mam totalnie obojętny stosunek do tego faktu, ale miło, że jesteś szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że nigdy nie potrafiłam przejść obojętnie obok sukcesów Polaków w różnych dziedzinach, a siatkówka jest mi szczególnie bliska, więc radość była i jest przeogromna :)

   Usuń
  2. JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATAAAA!!!!!!!!!!!!!! I my tam byłyśmy! :D ha! :D

   Aga O. ;)

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)