Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

wtorek, 19 sierpnia 2014

59. Przed MŚ - grupa C

Tym razem z jednodniowym opóźnieniem z uwagi na Memoriał, kilka słów o zespołach z grupy C, w której zagrają: Rosja, Bułgaria, Kanada, Egipt, Chiny i Meksyk.
Rosja - 2 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ 5 miejsce. Bez dwóch zdań najmocniejsza drużyna w tej grupie. Mimo braku medalu w tegorocznej LŚ kandydat do złota na MŚ. Od ostatnich mistrzostw zrobili ogromne postępy w szybkości gry i w obronie. Największą zaletą tej drużyny jest oczywiście mocny atak i blok, ale poprawa skuteczności gry w obronie sprawiła, że Rosja stała się drużyną naprawdę groźną. Wśród zawodników należy z pewnością wymienić Dimitrija Muserskiego, który gra nominalnie na środku, ale jak pokazał finał olimpijski równie dobrze może grać na ataku. Ich forma zwyżkuje.
Bułgaria - 6 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ 7 miejsce. Drużyna po przejściach i jednocześnie trochę nieobliczalna. Nie mam wątpliwości, że wyjdą z grupy i tak naprawdę jeśli będą mieli dobry dzień są w stanie urwać punkty najlepszym. Wątpię jednak aby w obecnym składzie byli w stanie powalczyć o strefę medalową. Sam Sokolov nie będzie w stanie grać tak dobrze aby zapewnić Bułgarii wysokie miejsce.
Kanada - 11 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsce 19-24. Kanada to jedna z tych średnich drużyn, które są w stanie urwać punkty wyżej notowanym, ale na jakiś spektakularny sukces szans nie mają. Z grupy wyjść powinni bez większych problemów, ponieważ Egipt, Chiny czy Meksyk są spokojnie w ich zasięgu.
Egipt -15 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsce 13-18. Kolejna drużyna, o której nie jestem w stanie napisać zbyt wiele, nie grali w tegorocznej edycji LŚ. Bez większych szans na wyjście z grupy.
Chiny - 18 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsce 19-24. Drużyna, która od wielu lat próbuje wejść do czołówki, jak na razie z niewielkim skutkiem. Rozwój był szczególnie widoczny przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie potem trochę jakby osłabł. Moim zdaniem będą walczyć z Meksykiem i Egiptem o czwarte miejsce w grupie premiowane awansem i według mnie mają największe szanse w tej walce.
Meksyk - 22 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsce 13-18. O tej drużynie nie wiem nic. Pozycja w rankingu wskazuje na to, że raczej szans na wyjście z grupy nie mają, ale może czymś zaskoczą drużyny teoretycznie lepsze.
Tym razem troszkę inny typ zdjęć:
Rosyjska drużyna na ME w 2013 r.:
I Muserski na zagrywce:

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Cóż, jakoś brak w mojej kolekcji zdjęć z Rosjanami :) Może na MŚ uda się to nadrobić, choć to czy będzie można je uznać za zdjęcia z ładnymi panami to zupełnie inna sprawa :P

      Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)