Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

61. Przed MŚ - grupa D

To już ostatnia notka przed MŚ, zostało tylko kilka dni. Dzisiaj będzie o drużynach z grupy D, w której zagrają Włochy, Stany Zjednoczone, Francja, Belgia, Iran i Portoryko. Patrząc na skład tej grupy wydaje się ona najrówniejsza, trudno wskazać głównego faworyta, teoretycznie bój o pierwsze miejsce w grupie stoczą Włosi i Stany Zjednoczone, odpadnie Portoryko i ..., no właśnie trudno wskazać tę drugą drużynę, ale zajmijmy się szczegółami:
Włochy - 3 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ 4 miejsce. Zdecydowanie moja ulubiona drużyna w tym gronie, mam nadzieję, że zagrają w strefie medalowej. Ich największa siła to oczywiście Ivan Zaytsev grający na ataku, ale w razie potrzeby może również stanąć do przyjęcia. W tym sezonie sporo nowych twarzy, warto zwrócić uwagę na Matteo Piano, środkowego, który momentami gra rewelacyjnie w bloku. Z grupy wyjdą bez dwóch zdań, jak dla mnie kandydaci do medalu, na pewno będę im kibicować.
USA - 4 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ 6 miejsce. Wygrali w tym roku Ligę Światową, jest to dla drużyny dobry prognostyk, dosyć często zdarza się, że drużyna wygrywająca tę imprezę następnie wygrywa najważniejszą imprezę sezonu. Obecnie gwiazdą reprezentacji jest Matthew Anderson. LŚ pokazała, że są silną drużyną i na pewno będą groźni. Choć nie bardzo mi się to podoba, ale są kandydatami do medalu.
Francja - 13 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ 11 miejsce. Drużyna troszkę nieprzewidywalna, ale zaliczająca się do mocnych średniaków. W LŚ grali całkiem nieźle, choć nie udało im się wygrać II dywizji. Z grupy wyjdą na pewno, co dalej trudno powiedzieć, bo grupa w drugiej fazie będzie mocna. Grają fajną siatkówkę, oczywiście jak są w formie. Mogą napsuć krwi najlepszym.
Belgia - 24 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ nie grali. Drużyna, która gra coraz lepiej, widać spory progres. Z grupy będzie im wyjść ciężko, bo mimo wszystko wydają się być drużyną gorszą od Iranu czy Francji, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć. Może też się okazać, że strata punktu z nimi będzie miała znaczenie dla Włochów czy USA.
Iran - 11 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsca 19-24. Rewelacja ostatniej LŚ, mogą być również rewelacją MŚ. Nie mam wątpliwości, że będą zagrożeniem również dla najlepszych. Spore szanse na wyjście z grupy, ale jak pokazał turniej finałowy LŚ meczy o większą stawkę mogą nie wytrzymać psychicznie.
Portoryko - 21 miejsce w rankingu FIVB, na poprzednich MŚ miejsca 13-18. Kolejna drużyna, o której nie mam zielonego pojęcia. Teoretycznie najsłabsza drużyna w grupie z dużymi szansami na odpadnięcie już na pierwszym etapie mistrzostw.
Tak się złożyło, że nie mam zbyt wielu zdjęć z włoskimi siatkarzami obecnie grającymi w kadrze, więc będzie zdjęcie z siatkarzem, który już w reprezentacji nie gra - Alessandro Fei:

3 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)