Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

wtorek, 3 lutego 2015

118. Styczniowe czytanie

Przyznam się szczerze, że już dawno tak dużo nie czytałam, chyba nie było dnia żebym nie miała w ręku książki lub czytnika :) Nie przełożyło się to może na jakąś spektakularną liczbę przeczytanych książek, ale tylko jedna z przeczytanych książek to typowa beletrystyka, więc czuję się usprawiedliwiona ;)
Skończyłam dwie książki, które czytałam od pewnego czasu:
Poczet cesarzy rzymskich Aleksandra Krawczuka:
i Bitwy polskiego września Apoloniusza Zawilskiego:
Obie książki do prostych w odbiorze nie należą, ale lubię takie pozycje z pogranicza książek naukowych i beletrystyki. W Poczcie cesarzy rzymskich zafascynował mnie sposób, w jakim autor opowiada o poszczególnych władcach, starając się zachować jak największy obiektywizm. Jednocześnie zdałam sobie sprawę jak mało wiem o historii starożytnego Rzymu :) Natomiast Bitwy polskiego września to książka szczegółowo i drobiazgowo przedstawiająca przebieg walk wrześniowych. Mimo trudnego języka, dużej ilości informacji czysto wojskowych czyta się ją dobrze, ponieważ z tych wszystkich danych, liczb, nazwisk przebija duch walki i atmosfera jaka panowała wśród żołnierzy. Warto ją przeczytać, aby nie zapominać o tych, którzy oddali życie w walce za Ojczyznę.
Żeby nie było, że czytuję tylko poważne książki to na czytniku pojawił się również Mechaniczny Anioł Cassandry Clare:
To książka z gatunku fantasy, ale zawiera również elementy romansu :) Świat Nocnych Łowców, wiktoriański, mglisty Londyn zafascynował mnie na tyle, że sięgnęłam po kolejny tom i pewnie na tym nie poprzestanę :)

3 komentarze:

  1. Mi udało się przeczytać jedną książkę w styczniu i zacząć drugą ale mam teraz jakiś zastój ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Miłego czytania :) ja niestety nie mam czasu albo nie chce mieć, bo każda wymówka jest dobra. Muszę się zmobilizować i coś przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)