Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

piątek, 1 maja 2015

141. Kwietniowe czytanie

Na początek BARDZO, BARDZO dziękuję za życzenia i ciepłe słowa pod wczorajszym rocznicowym postem.
Co do książek to w kwietniu zdołałam przeczytać dwie, każda z innej "parafii". Na pierwszy ogień poszedł "Z mgły zrodzony" Brandona Sandersona, pierwszy tom cyklu "Ostatnie imperium". Książka z gatunku fantasy, są w niej niesamowite pojedynki bohaterów obdarzonych różnymi mocami, walka o wyzwolenie spod ucisku i jednocześnie główni bohaterowie mają rozbudowane psychologicznie charaktery, są wielowymiarowi i naprawdę ciekawi.

Druga przeczytana przeze mnie w kwietniu książka jest zupełnie z innej bajki. Trwają mistrzostwa świata w snookerze i przy tej okazji pojawiło się polskie wydanie autobiografii Ronniego O'Sullivana "Running". Jak tylko pojawiła się w księgarniach to oczywiście pobiegłam aby ją kupić i między meczami snookerowymi połknęłam. O'Sullivan pisze o snookerze, bieganiu, problemach z nałogami, depresją. Z kart książki wyłania się obraz człowieka zmagającego się z samym sobą, który jednocześnie ma nietuzinkowy talent do snookera. Wyjaśnia przy okazji wiele jego dziwnych, czasem szokujących zachowań przy stole snookerowym, które mogły szokować czy być totalnie niezrozumiałe. Jak dla mnie fascynująca opowieść, polecam również tym, którzy o snookerze nie mają zielonego pojęcia :) Ronnie niestety w mistrzostwach świata już nie gra, odpadł w ćwierćfinale, ale mam nadzieję, że jeszcze parę razy uda się go zobaczyć przy stole, bo gdy jest w formie gra naprawdę niesamowitego snookera :)
Trochę pozostając w świecie kontrowersyjnych sław sportu zaczęłam czytać autobiografię Agassiego, ale o tym za miesiąc.

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Ciekawe, ciekawe :) Polecam, zwłaszcza autobiografię O'Sullivana :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Nie da się przeczytać wszystkiego ;) Staram się czytać minimum dwie książki miesięcznie, choć nie zawsze się to udaje.

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)