Witam serdecznie w moim małym świecie.

Zapraszam, zaglądajcie, czytajcie i komentujcie, będzie mi miło gościć Was tutaj.

piątek, 4 sierpnia 2017

331. Lipcowe czytanie

Tak się składa, że jeżeli w danym miesiącu wypadają mi jakieś podróże służbowe, które mogę odbywać pociągiem to i ilość przeczytanych książek wzrasta :) W lipcu wyglądało to tak:
Jim Butcher "Front burzowy"
Pierwszy tom cyklu Akta Dresdena. Kryminał fantasy, tak można go określić w dwóch słowach. Całkiem fajnie się czytało. Kolejny tom z cyklu czeka w kolejce :)
Trudi Canavan "Gildia magów"
Pierwszy tom trylogii Czarnego Maga. Ciekawie poprowadzona intryga, a jednocześnie pojawia się wiele pytań natury społecznej. Drugi tom już wypożyczony z biblioteki, jak dobrze pójdzie to w sierpniu powinnam go przeczytać.
Michał Rusinek "Nic zwyczajnego"
Przepiękna, mądra, pełna ciepła i humoru opowieść o Wisławie Szymborskiej. Czytałam w podróży, w pociągu i współpasażerowie momentami dziwnie patrzyli, bo co chwila wybuchałam śmiechem.
Stephen King "Pan Mercedes"
To również pierwszy tom cyklu, tym razem o emerytowanym detektywie. Trochę inna twarz Kinga, który kojarzy mi się przede wszystkim z powieściami grozy, za którymi nie przepadam. Ten kryminał mi się podobał, również w tym przypadku drugi tom wypożyczony i prawdopodobnie zostanie przeczytany w sierpniu.
Peter Wohlleben "Duchowe życie zwierząt"
Po wysłuchaniu audiobooka "Sekretne życie drzew", wpadła mi w ręce w bibliotece druga książka tegoż autora, tym razem o życiu zwierząt. Autor prezentuje ciekawe podejście do świata zwierząt pokazując, że doświadczają one wielu emocji takich samych jak człowiek, że potrafią się porozumiewać, robić sobie na złość czy też okazywać sobie czułość.
Oprócz książek czytanych nie zabrakło również w lipcu książek słuchanych, w końcu trochę igłą i szydełkiem machałam. Nie było ich jakoś wyjątkowo dużo, bo tylko dwie:
Alfred Szklarski "Tomek na wojennej ścieżce"
i Terry Pratchett "Kolor magii"
I to by było na tyle. W sierpniu urlop, zobaczymy czy uda się przeczytać tyle ile bym chciała, czyli co najmniej 5 pozycji plus ze dwa audiobooki, ale o tym napiszę Wam na początku września.

2 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony ślad :)
Mam jednak prośbę, jeżeli komentujesz jako anonimowy użytkownik to podpisz proszę swój komentarz :)